Partners nabízí nový fond s 6,5% zhodnocením ročně

Partners investiční společnost otevřela nový konzervativní fond Partners Rezerva. Fond podílníkům nabízí zhodnocení jejich krátkodobé, likvidní rezervy s výnosem okolo šesti procent per annum.

Vydáno: 8. 11. 2022
Kategorie: Investice
Zdroj: PartnersNews

Fond využívá výnosový potenciál odvíjející se od repo-sazby nastavované Českou národní bankou. Ta se nyní pohybuje ve výši sedmi procent. Podle mluvčí skupiny Partners Terezy Píchalové fond poslouží zejména klientům s velmi krátkým investičním horizontem.

„Fond slouží jako alternativa spořicích účtů a termínovaných vkladů,“ vysvětluje mluvčí skupiny.

Investiční strategie fondu je podle ní velice konzervativní. To proto, aby minimalizovala pravděpodobnost poklesu zainvestovaných peněz. A to především do krátkodobých státních cenných papírů, pokladničních poukázek a vkladů v bankách.

„Při aktuálních úrokových sazbách poroste cena podílu ve fondu rychlostí cca 6,5 procenta p. a. Což je zhodnocení přes 0,5 procenta měsíčně,“ doplňuje kolegyni vedoucí portfolio manažer investiční společnosti a hlavní ekonom skupiny Partners Martin Mašát. 

Kolik stojí fond Partners Rezerva

Partners Rezerva je stejně jako ostatní fondy investiční společnosti bez vstupních poplatků. S ohledem na minimální investiční horizont je rovněž bez výstupního poplatku. Bonusem je, že první měsíc fungování fond neuplatňuje manažerský poplatek ve výši 0,3 procenta. V poplatkové politice jsou pak i další proměnné.

„Dlouhodobě odhadujeme celkovou nákladovost [TER] na 0,7 procenta. Po dosažení první miliardy navýšíme správcovský poplatek na 0,5 procenta,“ uvedla Lucie Simpartlová z Partners investiční společnosti.

Službou navíc bude pro klienty možnost sledovat investici ve fondu v aplikaci Partners a aktivně s ní nakládat. Budou tak zadávat výběry či převody do jiných fondů přímo v mobilu. Klienti tím ušetří čas a mohou s touto investicí pracovat obdobně jako například se spořicím účtem. Což představuje velkou výhodu zejména v době, kdy úrokové sazby začnou klesat a bude vhodné peníze reinvestovat do zajímavějších aktiv.

Zdroj: Fintag.cz